本文へスキップ

在神戸ポーランド共和国名誉領事館です。                                                                                                   日本語

Telefon kontaktowy078-380-3157

〒650-0004 兵庫県神戸市中央区中山手通6-1-1 兵庫県神戸総合庁舎3階

O KONSULACIE 

Powitanie od Konsula Honorowego:Masahiko Suruga

院長写真

Powitanie od Konsula Honorowego

Dzięki wysiłkowi i poczuciu misji wielu naszych przodków, zarówno Japonia jak i Polska przez lata wzajemnie się wspierały Przejawami tej przyjażni była na przykład pomoc sierotom syberyjskim, wizy wystawiane przez Chiune Suigiharę, czy niedawne wydarzenia, takie jak wizyta japonskich dzieci w Polsce po wielkim trzęsieniu ziemi w Kobe i Osace.

Polska, kraj który wydał na świat Chopina, oczarowała Japonczyków.

Polska została nazwana modelowym panstwem Unii Europejskiej ze względu na znaczacy rozwój gospodarki w ostatnich latach. Ilość japońskich przedsiębiorstw w Polsce przekracza 280. Warto również zwrocić uwagę na zainteresowanie młodych ludzi Japonią oraz nauką języka japońskiego.

Mam nadzieję, że razem z Panstwem będziemy mogli coraz skutecznniej kontynuować wymianę w zakresie handlu i kultury pomiędzy naszymi państwami.

Mając Panstwa wsparcie będziemy dalej rozwijać stosunki midzy naszymi panstwami i pomagacć Polakom na terenie całego regionu Kansai.

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Kobe

Konsul Honorowy Masahiko Suruga           

O Konsulacie Honorowym


Konsulat Honorwy RP w Kobe ma, przede wszystkim, dwa zadania.
Po pierwsze, pomagać Polakom przebywającym w rejonie Kinki. Pod jurysdykcją konsulatu znajduję się prefektury Hyogo, Osaka, Kioto, Nara, Shiga, Mie i Wakayama.
Po drugie, wymiana kulturalna. W tym celu między innymi planowane są zajęcia z języka polskiego oraz polskiej kultury.

Prefektury znajdujące się pod jurysdykcją Konsulatu Honorowego RP w Kobe


Konsulat Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w KobeHyogo-ken Shigakkaikannai
Hyogo-ken Kobe-shi Chuo-ku Kitanagasa 4chome 3ban 13go
650-0012